środa, 5 marca 2014

Forrest Gump.

Nie wiele jest filmów, które potrafią bawić i wzruszać jednocześnie. W chwili, gdy świat ujrzał ten film od razu stał się on klasyką. Ciekawa i wzruszająca fabuła, świetna reżyseria i piękne zdjęcia. Nie jest to kolejna durna komedyjka dla nastolatek oraz nie jest to film po którym obejrzeniu dostaje się oczopląsu i nie wiadomo o co w nim chodzi. Niesie on przesłanie, które większość ludzi potrafi zrozumieć, jeśli czegoś pragniemy, to nic nie jest w stanie nam przeszkodzić, a my powinniśmy dążyć do wyznaczonego celu. Film jest pełen sekwencji, które na długo zapadną Wam w pamięć. Gatunek: Dramat
Reżyseria: Robert Zemeckis
Scenariusz: Eric Roth
Produkcja: USA


Film opowiada o lasach Forresta Gumpa, prostego i nie zbyt mądrego człowieka, który pragnie miłości swojej najlepszej przyjaciółki Jenny. Film jest jakby wspomnieniami bohatera, opowiada on historię swojego życia przypadkowym osobom w parku. Dowiadujemy się że jego życie nie było proste, a wszystko co robił Forrest, robił dla przyjaciółki Jenny. W całym filmie najważniejsza jest osoba głównego bohatera. Forrest, nie był zbyt mądry, a jego inteligencja była poniżej normy, 75 IQ. Był poważnie upośledzony umysłowo, miał niedowład nóg, mało troskliwą matkę, a ojca w ogóle nie znał. Lecz w jego głupocie kryła się mądrość o swojej wartości i uczuciach. Zawsze robił to co mu kazano oraz nigdy nie zważał na konsekwencje. Nie był zbyt mądry, ale miał dobre serce, był bardzo wyrozumiały i potrafił kochać. 

Mimo tego, że był upośledzony, łatwowierny i miał niedowład nóg, jego życie było ciekawsze od bardziej inteligentnych i utalentowanych osób. Zostało on gwiazdą footballu, mistrzem świata w ping-pongu, podróżnikiem i bohaterem wojennym. Był w wielu miejscach na świecie oraz poznał wiele legendarnych postaci. Jego historia to dowód, że nie ma przeszkód, które zniszczyły by nasze marzenia. Forrest zakochany w swojej przyjaciółce, walczył o to by po latach znów ją spotkać. Historia Forresta Gumpa jest pełna uroku i ciepła. Jego postać bardzo mnie zafascynowała, a ja wolałabym mieć jego serce niż umysł jakiegoś zarozumiałego mędrca. 
Wydaję mi się, że  film "Forrest Gump" to jeden z filmów, które należy zobaczyć przynajmniej raz w życiu, a także wracać do niego po to, aby przypomnieć sobie, że marzenia są po to by je realizować. A zdanie, które pojawia się w filmie "Biegnij, Forest, biegnij", jest jakby zwrotem do każdego widza, aby się nie poddawał, szedł przed siebie i nie oglądał się na przeszłość. Ludzie powinni szukać swojej drogi na Ziemi, wybierać i robić to, czego los od nich wymaga, bo przecież "życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo, na co się trafi". 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz