poniedziałek, 3 marca 2014

Leon zawodowiec.

Cześć! Dziś film, który skupia się na relacji pomiędzy nastoletnią dziewczynką, a płatnym zabójcą. Na pewno większość z Was już wiem o jakim filmie mówię. Film pokazuje, co to znaczy prawdziwa współpraca, okazał się on strzałem w dziesiątkę między innymi dzięki najbardziej rozpoznawalnemu francuskiemu aktorowi. Luc Besson stworzył arcydzieło, które jest klasykiem filmu akcji. 


Gatunek: Kryminał
Reżyseria: Lec Besson
Scenariusz: Lec Besson
Produkcja: Francja

Film przedstawia relację miedzy dwunastoletnią dziewczynką, a zawodowym mordercą.
Leon - samotnik, analfabeta, płatny zabójca, a jego jedynym przyjacielem jest mała roślinka
Matylda - dziewczynka wywodząca się z patologicznej rodziny, paląca papierosy i pijąca alkohol dwunastolatka. 
Na pozór żyją oni w dwóch różnych światach, a łączy ich to, że mieszkają obok siebie.
Ojciec Matyldy ma problemy z mafią, co kończy się tragicznie dla całej rodzin. Grupa skorumpowanych policjantów wdziera się do mieszkania i zabija wszystkich prócz Matyldy, która akurat wyszła do sklepu. Dziewczyna wracając chroni się u swojego spokojnego sąsiada, Leona, który na początku nie chciał zaopiekować się Matyldą. Okazuje się że Leon jest zawodowym zabójcą, a na dodatek jest mistrzem w swoim fachu. Dwunastolatka postanawia się zemścić na mordercach swojej rodziny, więc zawiera z Leonem układ, on pomoże jej się zemścić i nauczy posługiwać się bronią, a ona jego czytać i pisać.

Jest to kultowy film, który wykracza poza wszelkie kryteria kina sensacyjnego. Powstało on w roku 1994, a potrafi wzbudzić emocje w każdym pokoleniu. Ukazuje on przyjaźń między zawodowym zabójcą, które okazuje się wrażliwym człowiekiem, który pije mleko oraz kocha swój kwiatek, a 12latką, która pali papierosy i pragnienie krwawej zemsty. Zachwyciło mnie w nim przede wszystkim to jak ukazuje prawdę o ludziach i świecie. Nie zawsze jest tak jak się nam wydaję, film pokazuje że pozory mogą mylić, a najwięksi "twardziele" mogą być wrażliwi. Film jest przeznaczony przede wszystkim dla widzów, którzy lubią kino sensacyjne, ale też dla tych którzy wolą dramaty czy horrory. Jeśli jeszcze nie widzieliście "Leona Zawodowca", to najwyższy czas, aby nadrobić zaległości. Ogromnie polecam ten film! 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz