niedziela, 2 marca 2014

Władca pierścieni.

Cześć wszystkim! 
Dziś recenzja jednej z najbardziej epickich trylogii. Jest to film przygodowy składający się z 3 części, które razem mają 683 minuty. Mam nadzieję że uda mi się Was przekonać do obejrzenia filmu, czy nawet do przeczytania książek, które na pewno dłużej zostaną Wam w pamięci. Działają one ogromnie na wyobraźnię, chociaż obejrzenie wcześniej filmu może być potrzebne, ponieważ w tych wszystkich wątkach dobrze jest przypasować imię do twarzy postaci. ;))

Gatunek: fantastyczny, przygodowy
Reżyseria: Peter Jackson
Scenariusz: Peter Jackson, Fran Walsh, Philippa Boyens
Produkcja: Nowa Zelandia, USA

Części trylogii:
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia
Władca Pierścieni: Dwie wieże
Władca Pierścieni: Powrót króla

Każda cześć trylogii opowiada o Wojnie o Pierścień oraz o wędrówce hobbita Froda Bagginsa do Mordoru opisanej w powieści na podstawie książek J.R.R Tolkiena. Frodo musi zniszczyć Pierścień, a może to zrobić tylko w Szczelinach Zagłady, a w tym samym czasie, Sauron, czyli tytułowy władca pierścieni, rozpętuje wojnę. Pragnie zdobyć przedmiot, dzięki któremu będzie niepokonany. W filmie brakuje wielu wątków, które pojawiają się w książkach. Zrezygnowano z wielu postaci oraz przesunięto niektóre wydarzenia, które zmieniały zdarzenia. 

Władca pierścieni, trylogia która jest jedną z najlepszych ekranizacji powieści na świecie. Film jest bardzo ciekawy, posiada interesującą historię, doskonalą grę aktorską, efekty specjalne i muzykę, która idealnie wtapiała się w tło wydarzeń i aktualną akcję. Dobrani aktorzy w większości są nieznani, a świetnie odegrali swoje role. Wielkość tego filmu nie odzwierciedlają nagrody czy sprzedane bilety. Najważniejsza jest historia, która pozostaje w naszej pamięci na długo po obejrzeniu tego dzieła. Zachęcam wszystkich do obejrzenia filmu czy przeczytania książek. Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz